جزئیات شاسی که باید بدانید

دانستن جزئیات وسایل نقلیه شما برای مراقبت و نگهداری صحیح از آن بسیار مهم است. اگر قسمتی از ماشین شما وجود داشته باشد که باید بهتر آن را درک کنید ، این قسمت شاسی است.

شاسی چیست؟

شاسی چارچوب اصلی وسیله نقلیه شما است. بعضی اوقات شاسی فقط قاب است ، در حالی که سایر مواقع شامل چرخ ها ، گیربکس و گاهی اوقات حتی صندلی های جلو نیز می شود.

شاسی یکی از مهمترین اجزای یک وسیله نقلیه است که بدون آن خودرو هیچ ساختاری نخواهد داشت. این بوم است که در آن ساخت نهایی خودرو بر روی آن قرار می گیرد. شاسی ها معمولاً از استیل کربن ساخته می شوند. اخیراً به عنوان راهی برای ایجاد وسایل نقلیه ارزان قیمت ، برخی از شاسی ها با آلومینیوم ساخته شده اند.

بیشتر بخوانید: تست سلامت باتری

شاسی های بدنه

امروزه دو نوع شاسی مختلف در خودروها استفاده می شود. نوع اصلی که هنوز هم در خودروهای سنگین مانند کامیون و وسایل نقلیه جاده ای استفاده می شود ، شاسی بدنه روی قاب است. به این دلیل گفته می شود که بدنه خودرو به معنای واقعی کلمه در بالای قاب قرار دارد. آنها به عنوان یک واحد متصل نیستند ، بلکه در عوض ، جدا از یکدیگر کار می کنند.

شاسی Unibody

شاسی و بدنه خودرو در حقیقت یک قطعه است و به عنوان پایه خودرو در کنار هم کار می کنند. از آنتی بادی ها برای وسایل نقلیه سبک تر استفاده می شود. این نوع شاسی ها باعث می شودرانندگی  ماشین ها راح تر شود. آنها سبک تر از شاسی های بدنه روی قاب هستند که باعث می شود در سوخت نیز صرفه جویی شود.

امداد خودرو ورزقان | حمل و نقل خودرو ورزقان | 09143175847
بخوانید

یکی از مشکلات این شاسی این است که چون قاب و بدنه یک قطعه بزرگ است ، تعمیر آن بسیار سخت تر و در نتیجه گران تر است. اگر صدمه به شاسی گسترده باشد ، تعمیر آن به هیچ وجه غیرممکن نست.

مراقبت از شاسی

شاسی خودرو به روانکاری مداوم احتیاج دارد. شاسی شما باید هر شش ماه یکبار بازرسی و روغن کاری شود. شما می توانید این کار را خودتان انجام دهید ، یا در صورت تمایل ، می توانید آن را به یک مکانیک یا نمایندگی بروید تا تعمیر و نگهداری را انجام دهد. اگر سیستم تعلیق شما شروع به فشردن یا خراشیدن می کند ، این علامت آن است که روغن کاری کافی روی شاسی شما وجود ندارد و باید سریعاً به آن رسیدگی کنید.

همچنین تمیز بودن شاسی های شما مهم است. از آنجا که این قسمت زیرین وسیله نقلیه شماست ، بسیار شایع است که شاسی ها با خاک و گل کثیف شوند. تمیز نگه داشتن شاسی نه تنها باعث افزایش طول عمر خودرو بلکه عملکرد رانندگی آن می شود. این کار به راحتی در خانه با اسفنج و آب انجام می شود.حتما قسمت های رنگ شده را خشک کنید تا از زنگ زدگی آنها جلوگیری شود.

خودروها و قطعات داخلی آنها گاهی ممکن است پیچیده به نظر برسند ، اما دانستن اطلاعات حتی کم در مورد وسیله نقلیه خود و اینکه چگونه می توانید به بهترین شکل آن را حفظ کنید ، باعث طولانی شدن طول عمر و کمتر شدن هزینه شما می شود. در صورت بروز مشکل یا برای دریافت اطلاعات بیشتر متوانید با تکنسین های ما تماس بگیرید.

مزایای استفاده از خدمات امداد خودرو تبریز
بخوانید

 

امداد خودرو تبریزامداد خودرو در تبریزامداد خودروبر تبریزخودرو بر تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید