لرزش فرمان هنگام ترمزگیری و دلایل آن

با سلام امروز میخواهیم لرزش فرمان هنگام ترمزگیری را مورد بررسی قرار دهیم و اصلا بدانیم دلیل این مشکل چیست تا سریعا نسبت به برطرف کردن آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

همانطور که میدانید دلایل بسیاری بر لرزش فرمان خودرو مانند شکستگی دسته موتور، بالانس نبودن رینگ، شل بودن پیچ‌های چرخ و خراب شدن مفصل پلوس وجود دارد اما اگر در هنگام ترمز فرمان خودرو لرزش داشته باشد این عیب مربوط به بروز عیب در دیسک‌های ترمز است.

دیسک ترمز توسط لنت های ترمز احاطه شده اند تا زمانیکه شما ترمز میگیرید با ایجاد اصطکاک سرعت کاهش یابد که گاهی اوقات به دلیل کهنه بودن لنت ها و افزایش اصطکاک سطح دیسک دچار خوردگی میشود و در نهایت باعث تاب برداشتن دیسک شما خواهد شد که در سرعت های بالا وقتی که شما ترمز میگیرید لرزشی ایجاد میشود که این لرزش ازطریق اتصالات به فرمان خودرو منتقل می‌شود.

حل مشکل!

تا حالا فهمیدیم که دلیل این لرزش در هنگام ترمز گیری چیست و حال نوبت به حل این مشکل است.

اولین و ساده ترین مشکل میتواند مربوط به سفت‌کردن نامتقارن پیچ‌های اتصال دیسک باشد که شما میتوانید به سادگی و با مراجعه به یک مکانیک یا با استفاده از یک ترک‌متر (گشتاورسنج) درجه سختی یا شل بودن پیچ ها را مشخص کنید و این مشکل را حل کنید.

بیشتر بخوانید >> تست سلامت باتری

دومین مشکل میتواند مربوط به آسیب دیدن دیسک ترمز شما مانند تاب برداشتن دیسک ترمز باشد که در ماشین های امروز نیز بسیار رایج است و شما برای حل این مشکل کافیست تا چرخ را از زمین جدا کنید و بچرخانید اگر هنگام چرخاندن دیسک صدای منقطع سایش ایجاد شود یا دیسک آزادانه نتواند چرخش داشته باشد، بدانید که مشکل از این قسمت است و هرچه سریع تر نسبت به تعویض دیسک ترمز خودرویتان بپردازید.

امداد خودرو خداآفرین | حمل و نقل خودرو خداآفرین | 09143175847
بخوانید

آیا تعمیر لرزش فرمان در هنگام ترمزگیری حیاتی است؟

اگر مشکل شما مربوط به محکم کردن پیچ ها به صورت غیریکنواخت باشد میتوانید از آن چشم پوشی کنید اما ممکن است این مشکل اجزای دیگر خودرو ی شما را مختل کند و در آینده هزینه زیادی را برای شما داشته باشد و همچنین باعث از بین رفتن سریع تر دیسک ترمز شما خواهد شد.

 

امداد خودرو تبریزخدمات امداد خودرو تبریزخودرو بر تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید