نکات کلیدی قبل از خرید باتری خودرو

قبل از انجام انتخاب و خرید باتری خودرو حتما شناخت خود را از ماشین افزایش دهید ما توصیه می کنیم حتما کتابچه راهنمای خودرو را به طور کامل بخوانید تا هماهنگ با توان اتومبیل خود باتری مورد نظرتان را خریداری بفرمایید. به طور کلی عمر مفید همه باتری ها، 2 الی 5 سال می باشد. وظیفه باتری بسیار متعدد است قطعه باتری انرژی شیمیایی (اسید) را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند و همچنین ولتاژ موتور را تثبیت می کند و علاوه بر آن باعث روشن شدن خودرو می شود به گونه ای که ولتاژ کافی را به قطعه استارت می رساند. در ادامه این نوشته کوتاه با چند نکته کلیدی قبل از خرید باتری خودرو آشنا خواهید شد.

اندازه باتری خودرو

طول، عرض و ارتفاع باتری ها بسیار مهم است به طوری که بر اساس ابعاد تقسیم بندی می شوند شما می توانید به وسیله manual یا پرس و جو از افراد دارای مهارت، اندازه باتری خود را تشخیص دهید.

باتری خودرو

سیلد (خشک) یا غیر سیلد (تر) بودن

باتری های تر نسبت با باتری های خشک از قدیمی هستند و دارای عمر کوتاهی نیز می باشند. باتری های خشک یا اتمی به دلیل داشتن نوسانات ولتاژی بسیار کم، از طول عمر بیشتری برخوردار هستند و به مدت 3 الی 5 سال به خوبی کار می کنند. نحوه نگهداری باتری خشک بسیار ساده و راحت است و نیازی به چک کردن های مداوم نیست.

ظرفیت باتری خودرو

این نکته نیز حتما قبل از خرید باتری، دقت شود. ظرفیت بالا در برخی شرایط سخت بسیار با ارزش است.

امداد خودرو هریس | حمل و نقل خودرو هریس | 09143175847
بخوانید

توجه به شرایط آب و هوا

اگر شما نیز در مناطق بشدت سرد زندگی می کنید حتما از باتری استفاده کنید که بر روی آن برچسب «N  » درج شده باشد این نشانگر به این معناست که باتری در شرایط سرد آب و هوایی بسیار مقاوم است. ولی اگر در مناطق گرم رانندگی می کنید حتما از باتری دارای برچسب « S » استفاده کنید.

باتری خودرو

امداد خودرو تبریزمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید