معرفی واشر سرسیلندر 

وقتی نام قطعه را می شنویم ناخودآگاه تصور می کنیم که واشر سرسیلندر یکی از بخش های سرسیلندر است، در حالی که این قطعه یک جزء مجزا در موتور است و وظایفی را بر عهده دارد ولی با این حال مکمل فعالیت های سرسیلندر است و در کنار قرار می گیرد. وظیفه اصلی واشر سرسیلندر کمپرس کردن و عایق بندی موتور است. به طوری که با عایق بندی دقیق سیلندر، از خروج سوخت و گاز از آن و وارد شدن آب و روغن به داخل آن جلوگیری می کند. واشر سرسیلندر بین سرسیلندر و بلوک سیلندر تعبیه می شود و محفظه احتراق موتور را به یک فضای مختص سوخت و گاز مبدل می سازد. تراکم بالا و به وقت سوخت و هوا درون محفظه احتراق به عملکرد صحیح این واشر وابسته است و این عمل موجب انفجار صحیح و بهینه آنها می شود. همچنین از خروج فشار ناشی از انفجار ممانعت کرده و حرکت پیستون به سمت پایین سیلندر را آسان تر می کند.

البته وظیفه دیگر واشر سرسیلندر، ممانعت از قاطی شدن روغن سیستم روانکاری موتور و آب خنک کننده قطعات نیز است. بنابراین کیفیت ساخت واشر سرسیلندر در عملکرد موتور و سرسیلندر و همچنین سلامت کاری آنها تاثیر مستقیم دارد.

جنس واشر سرسیلندر از چیست؟

جنس واشر سرسیلندر مانند دیگر قطعات خودرو به دلیل فعالیت در شرایط سخت، باید از جنسی مقاوم به گرما، حرارت شدید و ضربات سنگین باشد. همچنین این قطعه باید انعطاف مناسب را داشته باشد تا فرایند عایق بندی موتور و سرسیلندر را به درستی انجام بدهد. به خاطرهمین شرایط است که این قطعه باید از ورقه های فلزی نرم و مواد انعطاف پذیر و البته نسوز ساخته و پرداخته شود. این ورقه ها در انواع سرسیلندرها به طور معمول از یکی از ترکیبات زیر ساخته می شوند که باید به ترتیب روی هم قرار گیرند:

  • آزبست- مس- فولاد؛
  • واشر نسوز- فولاد؛
  • آلومینیوم – کروم؛
  • مس- واشر مقوایی نسوز یا آزبست- فولاد.
حمل خودرو از تبریز به تهران
بخوانید

ویژگی‌های یک واشر سرسیلندر خوب

  • تراکم‌ پذیری
  • ضریب حرارتی بالا
  • مقاومت در برابر فشار
  • قیمت مناسب

معرفی چند سایت خوب در زمینه امداد خودرو

سایت اول  : امداد خودرو ابراهیمی 

امداد خودرو ابراهیمی فعالیت خود را در شهر کرج منعطف کرده است و همشریان محترم شهر کرج میتوانند با تماس با ایشان در سریع ترین زمان ممکن خدمات خودرویی حمل و نقل و جایجایی را دریافت نمایید. برای اینکار کافیست کلمه امداد خودرو کرج را جستجو نمایید.

سایت دوم : خودروبران آرش

خودروبران ارش اسدی یکی از قدیمی های امداد خودرو میباشد که در شهر تبریز فعالیت میکند برای اینکه با خدمات این مجموعه آشنا شوید کافیست خودروبر تبریز را جستجو نمایید.

سایت سوم : امداد خودرو مرصادکار

سایت امداد خودرو تبریز مرصادکار یکی از سریع ترین خودرو بر های واقع در شهر تبریز میباشد که خدمات حمل و نقل سریع خودرو در شهر تبریز را برعهده دارد.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید