چه زمانی باید لنت ترمز تعویض شود

با اطمینان از اینکه لنت های ترمز شما در وضعیت کار مناسبی قرار دارند و اگر زمان مناسب باشد، آنها را جایگزین کنید، در دراز مدت صرفه جویی در هزینه شما صرفه جویی نمی شود. همچنین می تواند وسیله نقلیه یا حتی جان شما را در اثر تصادف نجات دهد. اما چگونه می دانید چه زمانی باید لنت ترمز تعویض شود ؟ لنت ترمز برای چیست؟ بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه  تعویض و چگونگی تعویض لنت های ترمز در وسیله نقلیه خود بیندازیم.

لنت ترمز چیست؟

لنت های ترمز بخش مهمی از سیستم ترمز وسیله نقلیه شما هستند. آنها بین کفش ترمز شما (بخشی که پایین می آید، چرخش لاستیک را کاهش می دهد) و طبل ترمز شما قرار می گیرند. بدون عملکرد لنت های ترمز، سایر عناصر وسیله نقلیه شما مانند دیسک ها، روتورها و کالیپر ها شروع به فرسودگی می کنند. نگه داشتن لنت های ترمز موثر برای جلوگیری از تعمیرات بسیار گران قیمت و همچنین شرایط رانندگی ناایمن از اهمیت برخوردار است. به همین دلیل مهم است که بتوانید تشخیص دهید که چه زمانی باید لنت ترمز تعویض شود.

چه اتفاقی می افتد زمانی که لنت ترمز کار نمی کند

هر بار ترمز وسیله نقلیه خود را درگیر می کنید، باعث می شوید که دقایقی سایش و پارگی در لنت های ترمز شما ایجاد شود. برای هر نوع لنت ترمز، سرامیکی، آلی و فلزی، این اصطکاک باعث می شود مقادیر کمی از پوشش محافظ به دور از لنت ترمز باشد. با گذشت زمان، این وخامت شروع به افزودن می کند: هرچه لنت های ترمز شما نازک تر و نازک تر می شوند، در نهایت به جایی می رسند که باید تعویض شوند. در اینجا چند نشانه‌ای وجود دارد که باید بدانید چه زمانی باید لنت ترمز تعویض شود.

امدادخودرو سیه رود | حمل و نقل خودرو در سیه رود | 09143175847
بخوانید

چه زمانی باید لنت ترمز تعویض شود1. صدای نویز یا فشرده سازی

به طور کلی، اولین نشانه ای که هر راننده متوجه آن می شود صدای فشار، صدای جیغ زدن یا صدای ناله کردن هنگام ترمز است. این صدا ناشی از یک نشانگر کوچک و فلزی است که فقط در این منظور در لنت ترمز شما تعبیه شده است. وقتی مرتباً هنگام ترمزگیری آن را می شنوید، احتمالاً زمان آن است که ماشین خود را برای معاینه به متخصص ترمز ببرید.

هنگامی که ترمزها در معرض شرایط مرطوب و خیس قرار بگیرند، مانند بعد از طوفان باران، یک لایه نازک از گرد و غبار می تواند بر روی لنت های ترمز شکل بگیرد و در هنگام ترمز باعث ایجاد صدای خراش بسیار مشابه شود. اگر صدا بعد از اولین دفعات استفاده از ترمزهای خود ناپدید شود ، این نشانگر خوب این است که فقط کمی زنگ زدگی روی لنت ترمز ساخته شده است و نیازی به تعویض لنت ترمز نیست.

بیشتر بخوانید »»»» لرزش فرمان

2. کمتر از یک چهارم اینچ از لنت ترمز

همچنین می توانید از طریق بصری لنت های ترمز خود را بازرسی کنید تا بدانید زمان تعویض آنها است یا نه. نگاهی به لاستیک تایرهای خود بیندازید و باید پد ترمز خود را در مقابل روتور ترمز خود فشرده کنید. اگر پد ضخامت کمتر از یک اینچ (حدود 3 میلی متر) داشته باشد، باید بررسی کنید که ترمزهای خود را بازرسی کنید، به خصوص اگر مدت زمان طولانی از آخرین بازرسی شما گذشته باشد.

3. سنگ زنی و رشد زیاد فلزی

اگر صدایی عمیق و کم شنیده اید که به نظر می رسد مانند سنگ زنی فلز یا صدای خنده بلند است، این می تواند نشانه این باشد که نه تنها لنت های ترمز شما از بین رفته اند بلکه دیسک های ترمز و کالیپرهای شما نیز در تماس هستند. از آنجایی که این فلز در تماس با فلز می تواند خیلی سریع باعث آسیب بیشتر در سیستم ترمز شما شود، باید با شنیدن این نوع سر و صدا در سریعترین زمان ممکن وسیله نقلیه خود را به فروشگاه سرویس رسانید.

چرا فیلتر خودرو باید تعویض گردد
بخوانید

چه زمانی باید لنت ترمز تعویض شودماندگاری لنت ترمز چه مدت است؟

به طور کلی تصور می شود که لنت های ترمز از هر مکانی بین 30،000-35،000 مایل خوب باشند. با این حال، پاسخ واقعی به مدت طولانی ماندگاری لنت های ترمز از وسیله نقلیه به وسیله نقلیه و از راننده به راننده دیگر متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، اگر تمایل دارید بیشتر اوقات در مناطق شهری یا ترافیک سنگین مسافر رانندگی کنید، بیشتر از کسی که در مناطق روستایی یا بزرگراه ها رانندگی می کند، ترمزهای خود را خیلی بیشتر درگیر می کنید. برخی از افراد همچنین تمایل به “سوار کردن ترمز” دارند، به این معنی که ترمزهای آنها را معمولاً بیشتر از سایر رانندگان فشار داده و فشار می آورند و باعث می شود لنت ترمز سریعتر از بین برود.

جمع بندی

خب در این مقاله فهمیدیم که چه زمانی باید لنت ترمز تعویض شود ، امیدواریم که از خواندن مقاله لذت برده باشید، همچنین اکر به امداد خودرو نیاز داشتید از طریق شماره زیر با تماس بگیرید.

چه زمانی باید لنت ترمز تعویض شود

 

 

 

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید