مشکلات الکتریکی در خودروها متنوع است. یکی از رایج ترین دلایل مشکلات برقی باتری است، اما همیشه مشکل از باتری نیست و به دلیل پیچیده شدن سیستم برق خودرو مشکلات آن نیز تنوع پیدا کرده است. ما در این مقاله شما را در عیب یابی مشکلات رایج سیستم برق خودرو راهنمایی خواهیم کرد. امیدواریم که این مقاله برایتان مفید باشد.

علل مشکلات برق در اتومبیل

دلایل مشکلات الکتریکی خودرو می تواند موارد زیادی باشد. وسیله نقلیه شما ممکن است اتصال الکتریکی شل داشته باشد. فیوز منفجر شده باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد. گاهی اوقات، ممکن است که یک قسمت از سیستم به طور مداوم در حال جریان کشیدن باشد، حتی اگر موتور خاموش باشد، و به آرامی باتری را تخلیه می کند.

عیب یابی مشکلات رایج سیستم برق خودروبررسی مشکلات سیستم برق

بسیاری از موارد می تواند نشانگر این باشد که با ماشین خود مشکل الکتریکی دارید. برخی از علائم زیر ممکن است در فاکتورهای دیگر ایجاد شود ، اما اگر علائم متعددی را مشاهده کردید ، معمولاً این یک نشانه بسیار خوب است که ماشین شما دارای مشکلات الکتریکی است.

 • فیوز های منفجر شده:

 • اگر به طور مداوم مجبور به تعویض فیوز هستید این بیانگر این است که جریان زیادی از فیوز شما عبور می کند.
بیشتر بخوانید»»» مزایای استفاده از خدمات امداد خودرو
 • چراغ های جلو و عقب:

 • اگر هنگام رانندگی متوجه شدید هر کدام از چراغ های اتومبیل شما کم رنگ است، این مسئله می تواند مشکلی در سیستم الکتریکی باشد. نادیده گرفتن آن می تواند شما را در جایی به مخمصه بیاندازد.
 • تلاش موتور برای روشن شدن:

  برای شروع، موتور شما به برق وصل شده به شاخه های جرقه نیاز دارد. بدون داشتن جریان قوی، موتور برای ادامه کار تلاش می کند، یا ممکن است اصلاً شروع نشود.

 • عیب یابی مشکلات رایج سیستم برق خودروپت پت کردن موتور:

 • گاهی ممکن است که جریان کافی به سیلندر ها نرسد و این باعث می شود که سوخت کاملا احتراق نخواهد کرد و باعث صدا دادن موتور خواهد شد.
ترمز چیست ؟ و نحوه عملکرد سیستم ترمز
بخوانید
 • چراغ ها / آنتن / رادیو:

 • این مشکلات ناشی از چیزی ساده به عنوان فیوز  است که برطرف کردن آن آسان است. برای رفع این مشکل فیوز جدید خرید و آن را با فیوز قدیمی جایگزین کنید.

نتیجه

خب در این مقاله عیب یابی مشکلات رایج سیستم برق خودرو توضیح داده شد امیدواریم که از خواندن مقاله لذت برده باشید. همچنین اگر خودتان نتوانسیتد این مشکلات را حل کنید میتوانید با شماره زیر تماس گرفته و از امداد خودرو تبریز یاری بگیرید.

خودرو بر تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع کلیک کنید